"Костопільський ліцей-інтернат спортивного профілю ІІ-ІІІ ступенів" Рівненської обласної ради

Записи в категории Наш ліцей

Народжена Україною

150-річчя від дня народження Лесі Українки – поетеси, драматурга і громадської діячки, класика української літератури у ліцеї вшановано проведенням заходів. Учні спільно з педагогами здійснили  перегляд з обговоренням документального фільму «Леся Українка» та віртуальну мандрівку «Місцями життя Лесі Українки». Вражаючою була поетична хвилина «Сором – хилитися і долі коритися», жваво обговорено

відеопрезентацію «…Я жива, я буду вічно жити…», змістовними були проведені пізнавальна вікторина «Цікаві факти з життя поетеси», усний журнал «Хотіла б я піснею стати». До уваги учасників освітнього процесу облаштовано тематичну виставку «Віночок шани Лесі Українці».

«Українська мова – мудрості криниця»

До Міжнародного дня рідної мови у ліцеї-інтернаті спортивного профілю приурочено створення мультимедійної презентації з такою назвою.

Зазирнути до глибин мудрості рідної мови ліцеїстів спонукали мовно-патріотичний калейдоскоп «Серце нації б’ється у слові», інформаційна стіна «Спішу у храм святого слова», мовознавчі хвилини: «Українська мова у світі», «Цікаві факти про українську мову», «Рідна мова – серця мого подих».

Цікаво, змістовно, захопливо проведено з учнями ліцею: інтелектуальну гру «Що? Де? Коли?», круглий стіл «Говорити українською – це модно!?», тематичний вечір «Мова – талісман людини і нації»,  інтелектуальний марафон «Прагни! Дивуй! Перемагай!», читання власних віршів «Живої мови чарування». Всі заходи підпорядковані єдиній меті: шанувати, розвивати українське слово, дбати про красу і багатство української мови, адже захищати і дедалі утверджувати українську мову як державну – наше спільне завдання.

Хронометр пам’яті. Небесна Сотня. Нові герої України

Під такою назвою у закладі освіти проведено екскурс в історію на вшанування пам’яті українських Героїв – найкращих синів і дочок українського народу, які рішуче стали до боротьби із злом, заплативши за перемогу надто високу ціну – власне життя. 

У 8-11 класах педагогами ліцею проведено патріотичні години, реквієми пам’яті, уроки мужності на теми: «Ти пам’ятаєш, як горів Майдан», «Незламні духом», «Ті, що змінили нашу державу і наш народ», «Небесна сотня ангелів». Організовано перегляд з обговоренням фільму «Мама», документального фільму «Зима, що нас змінила», відеоролика «Точка неповернення: 20 лютого в історії Революції Гідності».

Радою ліцеїстів (центр «Знання») оформлено інформаційно-тематичну виставку «Дух нескореної волі»,  стіну пам’яті «Гордиться серце: «Слава Україні!» «Героям слава!» –  журиться душа».

На подвір’ї закладу освіти організовано флешмоб «Подаруй свого ангела Героям Небесної Сотні».

Представники педагогічного й учнівського колективу здійснили покладання квітів до меморіалу «Герої не вмирають» та вшанування Героїв хвилиною мовчання.

Любов виникає з любові

За такою тематикою у закладі освіти проведено заходи з нагоди дня Святого Валентина. Серед них – цикл тематичних зустрічей «Скарбничка читацьких симпатій», проведених для учнів 8-11 класів за участю практичного психолога Мацюк О.В. та педагога-організатора ліцею Тимошик Т.А. У програмі зустрічей заняття з елементами тренінгу «Така любов», психологічна гра (квест) «Під знаком Купідона», психологічний практикум з елементами арт-терапії «Амурні справи!» Як підсумок цих зустрічей створений колаж вітальних листівок «Десь на дні мого серця заплела дивну казку любов». До уваги всіх учасників освітнього процесу оформлено паркан думок «Кохання – це…».

Огляд літератури, поетична сторінка  на тему кохання спонукали юнаків та дівчат поринути у світ любові видатних людей різних епох та сучасності.

Всеукраїнський конкурс дитячого малюнка «Охорона праці очима дітей» — 2021

Стартував Всеукраїнський конкурс дитячого малюнка «Охорона праці очима дітей» — 2021, учасниками якого стали вихованці ліцею спортивного профілю: Грабовська Вікторія,  Мельник Аліна та Мельник Тетяна.  Малюнки дітей роблять Україну безпечнішою,  це важлива інвестиція у створення безпечних і здорових умов праці в державі.

На Аскольдовій могилі український цвіт!

З метою вшанування пам’яті молодих захисників Української Народної Республіки, які власною кров’ю вписали героїчну сторінку в історію українського визвольного руху, у ліцеї проведено: на уроках історії круглий стіл «Причини та наслідки трагедії під Крутами», виховну годину «Хвилина пам’яті «29 січня – бій під Крутами – що то було?» у 8-их класах, відео презентацію «Пам’ятаємо героїв Крут», класну годину «Героїв Крут для нащадків взірець» у 9-их класах, естафету пам’яті «Героїв слава невмируща», історичну годину «Розквітай, моя ти Україно» в 10-их класах, урок-реквієм «Юнацтво сповнене надії», годину історичної пам’яті «Бій під Крутами. Міфи та реальність» в 11-их класах. Організовано перегляд фільму «Крути 1918» з подальшим обговоренням у виховних групах.

Бій під Крутами – це героїчна й водночас трагічна подія. Вона знаменувала початок нової епохи національного пробудження  українців, усвідомлення  права жити на власній землі та святого обов’язку – боронити її.

До дня Соборності України

Тематичні заходи до дня Соборності України під галсом «В єдності – сила» у закладі освіти проведені у режимі онлайн з урахуванням карантинних обмежень, встановлених Кабінетом Міністрів України, місцевими протиепідемічними комісіями.

Класні керівники, вихователі 8-11 класів запропонували до уваги ліцеїстів: відео презентацію «День пам’яті героїв Крут» для учнів 8-их класів,

 відео історію «Українська революція 1917-1921 років. Як творилася держава» для дев’ятикласників, онлайн-журнал «У єдності наша сила» для ліцеїстів 10-11 класів. Єдність і свобода роблять нас гідними нащадками наших батьків. Бережімо цей безцінний скарб!

Права у моєму житті

З такою тематикою у закладі освіти відбулися заходи, мета яких – підвищення в учасників освітнього процесу загального рівня правової культури, привернення уваги до проблеми подолання насильства в сім’ї, щодо жінок, жорстокого поводження з дітьми, протидії торгівлі людьми.

У 8-9 класах проведено інформаційні хвилини «Булінг та його прояви в учнівському середовищі»; «16 днів проти насилля»; інструктаж «Жорстока поведінка між підлітками»; вікторину «Чи знаєте ви свої права»?; годину спілкування «Що означає бути громадянином»?; випуск міні банера «Мій улюблений світ без насильства», на якому кожен бажаючий залишив відбиток своєї долоні, що символізувало активну громадську позицію проти різних видів насильства над дітьми. Педагоги й учні взяли участь в акції «Подумай про майбутнє, обери – ЖИТТЯ», (як символ акції виготовляли браслети й буклет «Твої права – твій надійний захист») та провели флешмоб «Ми проти насилля».

Для учнів10-11 класів корисними були креативно підготовлені виховні заходи: «Пустощі та кримінальна відповідальність», «Єднаймося проти насилля» з переглядом відео «Розкажи дорослому, якому довіряєш»; «Почни говорити» та презентації «Права дитини в Україні». Вихованці були активними учасниками лекції-діалогу «Адміністративна і кримінальна відповідальність неповнолітніх». З нагоди проголошення Загальної декларації прав людини учні 10-их класів взяли участь в обласному уроці «Права людини».

Педагогами закладу проведено опитування, вікторину, відео-презентацію, лекцію-діалог за тематикою «Чи знаю я свої права»?; конкурс на кращу творчу роботу «Права у моєму житті». Конкурсною комісією відзначено кращі роботи: Ксенчук Яни (8-А клас), Костичевої Іванни (8-Б), Тахтарової Вікторії (11-А), Гончарук Богдани (11-Б клас).

Бібліотекарем підготовлено презентацію книжкових та періодичних видань на правову тематику та виставку літератури до Всесвітнього Дня прав людини. Як підсумок заходів – радою ліцеїстів «Лідер» оформлено стенд-анкетування «Дерево питань», з допомогою якого забезпечено відповіді на запитання, які цікавлять учнів ліцею.

До роковин вшанування пам’яті жертв Голодомору

До роковин вшанування пам’яті жертв Голодомору 1932-1933 років в Україні 28 листопада 2020 року в закладі освіти проведено тематичні заходи під гаслом «Збережи пам’ять. Збережи правду».

На уроках проведено тематичні хвилини історичної пам’яті, до уваги читачів у бібліотеці ліцею – книжкова полиця «Чорна сповідь нашого народу».

У виховних групах здійснено перегляд документального та художнього фільмів: «Гіркі жнива», «Голод-33», відеофільмів-спогадів з елементами хроніки про передумови створення штучного голоду в Україні «Голодомор», «Про Голодомор на Україні 1932-1933 років». Проведено години пам’яті і скорботи «Чорна тінь голодомору», «Голодомор мовою фактів», «Минувшини пекучий біль», які нагадали ліцеїстам про Голодомор – трагедію українського народу. Педагоги й учні долучитися до акції «Запали свічку пам’яті» щоб пам’ятали,  щоб не  повторилися ніколи жахіття Голодоморів!

Свобода та людська гідність – базові цінності особистості

Під таким гаслом у закладі освіти 20-23 листопада 2020 року проведено тематичні заходи з нагоди Дня Свободи та Гідності, мета яких – утвердження ідеалів свободи і демократії, збереження та донесення до вихованців закладу об’єктивної інформації про доленосні події в Україні.

Пізнавальними були патріотичні 5-хвилинки «Небесна сотня. Герої, що змінили хід історії»,  «Демократичні цінності сучасної України» проведені на уроках історії.

У класних колективах  змістовно проведені: диспути і виховні години, хвилини пам’яті і спогадів, засідання відеолекторію і розмову в колі, урок мужності і вечір-реквієм за тематикою «Вільні творять майбутнє! Україна – країна нескорених!»

У бібліотеці закладу учні  оглянули виставку публікацій «Пам’ятаємо

героїв Небесної сотні».

Члени ліцейської ради «Лідер» спільно з педагогом-організатором:

  • створили інформаційний стенд «Свобода, воля і честь понад усе» та картину єднання «Ми бажаємо Україні…»;
  • оформили фотовиставку «Революція Гідності. Згадаймо головне» та колаж «Ангели тебе оберігають».

Представники учнівського й педагогічного колективу взяли участь у вшануванні пам’яті героїв і покладанні квітів біля меморіалу «Герої не вмирають» та пам’ятного знаку Віталію Ставському.

Інша мова


Свежие комментарии

    Рубрики