"Костопільський ліцей-інтернат спортивного профілю ІІ-ІІІ ступенів" Рівненської обласної ради

Від зірниці до зірниці хай лунають вечорниці

Україна здавна славиться своїми традиціями, а наш народ не може забувати про святкування колоритних і неповторних свят. У ніч на 13 грудня оживає ще одна українська історія звичаїв і традицій – свято Андрія.

DSC_0026 DSC_0072 DSC_0080 DSC_0121

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Цьогоріч у спортивному ліцеї атмосферу українських традицій створювали ліцеїсти 10-их класів спільно з класними керівниками і вихователями: Грабовською Л.С., Іванішиною К.Ю., Савицькою І.В.,  Стасюк Ю.І., Чернегою.О.Ф.

DSC_0194DSC_0123Вечорниці організовано з метою підтримки та поширення народних традицій, адже свято Андрія – це веселий настрій, давні звичаї та магічні дійства, що вселяють у людей віру в найкраще. Тепло і затишок панували на вечорницях. Українська музика та пісня пробудили в душі нотку патріотизму.

Багато гарних укр аїнських традицій святкування Андріївських вечорниць, вірувань, гадань, ігор представлено на святі. До того ж цей обряд – чудова нагода провести парубочі змагання, щоб показати фізичну силу, інтелектуальні здібності, готовність стати повноправними членами громади. Хлопцям смакувала калита, а дівчата показали себе справжніми господинями.

Найбільш активними були: Кухарчук Тарас, Маринін Дмитро, Антонюк Роман, Штогрин Денис, Дмитренко Катерина, Говоші Тетяна¸ Прокопчук Анна, Зубач Дарина, Щур Яна. Усі з неабиякою цікавістю спостерігали за дійством, дізнавались про свою долю, насолоджувались піснями, жартами, музикою та смакували «андріївськими» частуваннями.DSC_0236DSC_0134

Вишиванки,  декорації  в стилі української селянської хати, аромат сухих трав, неперевершений смак традиційних вареників, калити перенесли усіх в часи минувшини, вкотре дали зрозуміти, що Україна багата на традиції та звичаї.

Андр Веч DSC_0227

Пока нет комментариев

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Інша мова


Свежие комментарии

    Рубрики